FAQ – Poznaj NovelTime

Masz pytanie? Prześlij je nam mailem na adres redakcja@noveltime.pl 

  1. W tytule wpisz: FAQ – (treść pytania)
  2.  Możesz zadać kilka pytań w jednej wiadomości.
  3. Dziękujemy za Twoją pomoc w tworzeniu NT!

O NovelTime

Prawie wszystko! Przyjmujemy każdy utwór literacki, w tym dzieła liryczne. Chętnie zajmiemy się też publikowaniem Twoich „złotych myśli”, poradników czy serii reportaży.

Już samo zaangażowanie w społeczności NT jest dla nas wsparciem. Czytanie, komentowanie i udostępnianie odnośników do utworów bardzo pomaga w rozwoju. Oczywiście można nas wspierać finansowo, co ułatwia realizację planów NT. Obecnie istnieje tylko jedna forma takiego wsparcia i jest nią wpłata na Patronite -> https://patronite.pl/noveltime

Nie. NovelTime przyjmuje inną strategię działania i rozwoju. Ponadto oferujemy inne możliwości niż Wattpad. Wbrew pozorom bardzo się różnimy 🙂

Nie do końca. NovelTime wprawdzie zapewnia redakcję, korektę, grafikę itd., ale nie jest formalnym wydawnictwem. To dokładnie grupa mediów, w tym portal noveltime.pl, sygnowanych logiem NT. Jednakże planujemy ruszyć z tradycyjną działalnością wydawniczą i rozpocząć publikowanie już w przyszłym roku, tj. 2023. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem mediów społecznościowych i kanału „aktualności”.

NovelTime to społeczność pisarzy i czytelników. Wspólnie tworzymy platformę, gdzie możesz na swój sposób cieszyć się literaturą! Poza tekstami literackimi NT udostępnia także (lub ma w planach udostępniać) artykuły blogowe, poradniki, galerie zdjęć i inne.

Prawa autorskie

Jasne!

Tak, ale dopiero po tym, jak pojawi się na noveltime.pl. Jeśli Twoje dzieło znajduje się np. na Wattpadzie, po uzgodnieniu warunków publikacji w NT musisz je usunąć.

Umowa licencyjna jest zawierana na okres 6 miesięcy i przedłuża się, jeśli żadna ze stron nie zechce jej zerwać lub zmodyfikować. Nie robimy problemu z wycofaniem tekstu w trakcie trwania licencji. NT wycofuje go w ciągu dwóch tygodni od momentu zgłoszenia się autora.

Tak, ale tylko w ramach promocji tekstu znajdującego się na platformie. Kiedy Twój tekst zostanie wycofany z NT, okładka zostanie załączona do naszego archiwum. Wówczas nie wolno Ci użyć okładki ponownie na innej platformie, w mediach społecznościowych czy jako okładki tradycyjnie wydanej książki.

Jasne 🙂 Nie ma z tym problemu. Tylko pamiętaj, że posiadamy licencję, która zezwala nam na rozpowszechnianie tekstu w czasie jej trwania. Zgłoś się do nas, jeśli wydawnictwo postanowi wydać Twoją pracę, abyśmy mogli ją wycofać.

Bardzo zależy nam na równej ochronie praw naszych grafików, redaktorów i korektorów. W związku z tym nie zezwalamy na posługiwanie się tekstem poprawionym. Możesz natomiast wysłać tekst sprzed redakcji lub wykupić poprawki u naszych redaktorów i korektorów. NT nie jest pośrednikiem transakcji i nie bierze odpowiedzialności za jej przebieg.

W żadnym wypadku. NovelTime pozyskuje od autorów licencje na rozpowszechnianie utworu oraz jego promocję. Autor zachowuje prawo majątkowe i prawo autorskie.

Publikowanie

To kwestia indywidualna, dogadujemy się z autorem. Oczywiście autor może wyrazić chęć publikacji wszystkich części w jednym dniu. Rozkład publikacji nowych rozdziałów można sprawdzać w kalendarzyku na Instagramie, który pojawia się na początku każdego miesiąca.

Tak, jak najbardziej! Warunkiem jest przeredagowanie wcześniej nadesłanego tekstu (poprawienie jego jakości) lub zaprezentowanie nam innego dzieła.

Jeśli tekst jest dobry i nie posiada błędów zbyt rażących, czy też niespójności fabularnej, to błędy nie stanowią żadnej przeszkody do przyjęcia dzieła. Mamy świetny zespół redakcyjny!

Nie, ale pamiętaj, żeby w zgłoszeniu zawrzeć informację o planowanej dacie zakończenia pisania.

Autor przesyła swój tekst na maila. Później zajmuje się nim recenzent wewnętrzny, który sprawdza, czy odpowiada on naszym wymaganiom. Jeśli recenzja będzie pozytywna, kontaktujemy się z autorem, podpisujemy umowę licencyjną i zaczynamy pracę. W pierwszym etapie przeprowadzana jest redakcja i korekta, w drugim przygotowujemy okładkę. Na koniec gotowy tekst trafia na stronę i rozpoczyna się jego promocja.

Przygotuj plik z tekstem (lub fragmentem tekstu), streszczenie, opis siebie jako autora (mile widziane jest dołączenie planu wydarzeń i informacja, czy utwór jest początkiem serii). Następnie prześlij materiały na adres redakcja@noveltime.pl i gotowe! Czas oczekiwania na odpowiedź wynosi około miesiąca, nierzadko odpowiadamy wcześniej, ale równie często nieco później – uzależnione to jest od liczby aktualnych zgłoszeń.

UWAGA: Jeśli wysyłasz fragment tekstu, niech będzie na tyle długi, by nie było problemu z poznaniem Twojego stylu, bohaterów itp.

Robi to administracja. Autor działa jedynie na Google Docs.

Profil autora to jeszcze bardzo świeża rzecz na naszym portalu, dlatego zasady korzystania z niego zmieniają się dosyć często. W każdym razie zarządzasz nim samodzielnie i publikujesz, co chcesz (o ile nie naruszasz regulaminu). To od Ciebie zależy, jaki baner będzie zdobił twoje tło!

Warunki współpracy

Na ten moment nie zapewniamy druku ani składu ebooków i ich dystrybucji w księgarniach.

Musisz być autorem tekstu albo posiadać pisemną zgodę od autora i oświadczenie o jego prawach do tekstu. Jeśli zgłaszasz dzieło zbiorowe, a więc takie, które ma więcej niż jednego autora, wymagamy późniejszego przesłania oświadczenia o współautorstwie.

Nie. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wystarczy, że na umowie licencyjnej obok podpisu samego zainteresowanego pojawi się podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

Nie. Dzielimy się pasją do pisarstwa i czytelnictwa, nie zabraniamy publikowania w innych miejscach.

Umowę licencyjną i oświadczenie o autorstwie.